Art. 70 ustawy o ROD dotyczy decyzji podejmowanych przez działkowców na zebraniu wszystkich działkowców, na którym mają zdecydować w sprawie wyboru stowarzyszenia ogrodowego zarządzającego ogrodem. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zebranie wszystkich działkowców, więc nie tylko członków PZD. Od 19 stycznia 2014 r., więc od dnia wejścia w życie ustawy o ROD, działkowiec nie musi by członkiem stowarzyszenia ogrodowego, żeby móc korzystać z działki.
Nowa ustawa nie uzależnia prawa do działki od przynależności do stowarzyszenia. Można, więc przypuszczać, że w ROD mogą być działkowcy, którzy zrzekli się członkostwa w stowarzyszeniu. Takie osoby również mają prawo do wzięcia czynnego udziału w zebraniu wszystkich działkowców.
Dokładną listę, a na jej podstawie liczbę uprawnionych do uczestnictwa w tym zebraniu ustala zarząd ROD na podstawie prowadzonej ewidencji działek, w której zawarte są dane osób, którym przysługuje tytuł prawny do działki. Ustalenie dokładnej liczby uprawnionych ma wielkie znaczenie dla ważności podejmowanej przez działkowców decyzji, bowiem do skutecznego przegłosowania uchwały o pozostawieniu ROD w PZD lub jego wyodrębnieniu konieczna jest odpowiednia frekwencja i większość podczas głosowania, różne dla I i II terminu.
W I terminie uchwała podejmowana jest bezwzględną większością głosów w obecności, co najmniej połowy liczby działkowców z ROD (głosów „za” musi być więcej niż 50% głosujących), a w II terminie - większością 2/3 głosów w obecności, co najmniej 3/10 liczby działkowców z ROD.