Cytat:
Czyż przyjaźń prawdziwa nie polega na łamaniu wszelkich przepisów dyskrecji?
  • Prawo w PZD
Prawo
w Polskim Związku Działkowców
[wstecz]

PORADY PRAWNE
na pytania działkowców w sprawie nowych przepisów
odpowiadają prawnicy KR i OZ PZD

Czy zawiadomienie o zebraniu wszystkich działkowców trzeba wysłać również do członków komisji statutowych w ROD?

Zagadnienie zawiadomienia o zebraniu wszystkich działkowców jest uregulowane w art. 69 ust. 2 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013 r. Ustawa nie wprowadza żadnego podziału na osoby pełniące funkcje w ogrodzie oraz pozostałych działkowców.

W świetle przepisów ustawy wszyscy działkowcy z danego ogrodu muszą być jednakowo powiadomieni, zatem takie zawiadomienie należy wysłać także do osób pełniących funkcje w ogrodzie, bez względu na fakt, że o zebraniu już wiedzą lub mogą dowiedzieć się z innych źródeł. Niedopełnienie wymogów proceduralnych w tym zakresie może skutkować późniejszymi problemami, co do uznania skuteczności decyzji podejmowanych przez zebranie.

mgr prawa Artur Lemański - OZ w Gdańsku
26.03.2014 (81a)

[wstecz]
Jest jesień,
zima już za:
1 m-c i 10 dni.
dzień 316/49
Skorpion
poniedziałek
12
listopad
2018
Renata, Witold, Mateusz, Konrad
•••
wsch. Słońca: 06:46
zach. Słońca: 15:47
dług. dnia: 9:01
do najdłuższego dnia:
7:48
dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku
o: 1:16
•••
Urodziny obchodzi:
brak danych
•••
Kalendarium:
brak danych
•••
W Internecie jest już 90 Rodzinnych Ogrodów Działkowych PZD
•••
22 - Okręgowych Zarządów PZD w necie•••
2 - Kolegia Prezesów ROD
•••
4 - linków
do Innych stron

•••
| Strona główna| Prawo w PZD| Archiwum| Zarząd ROD| Walne zebranie| Galeria| Kronika| Ciekawostki| Księga Gości| Kontakt|
webmaster  • Copyright © 2005 - 2018 by Zarząd ROD CZARNY STAW Wólka Wiciejowska